Trangiakök 25-21 UL/DS
1 549 SEK
Stilttåligt kök! Optimal värmespridning, reptålig yta, lätt att rengöra. Kittlar och stekpanna i Duossal
Beskrivning
TRANGIAKÖK 25 LARGE är vårt större kök, perfekt för 3-4 personer. Alla våra kök i serie 25 innehåller två kittlar i storlek 1.75 och 1.5 liter, en stekpanna, ett vindskydd (övre och nedre del), brännare, handtag och rem. Kaffepanna 0.9 liter ingår beroende på modell, och du kan välja mellan sprit eller gasbrännare. I sortimentet finns flera kompletta kombinationer med olika material på vindskydd och olika kombinationer av material i kastruller och stekpanna.
VIKTEN på det kompletta köket varierar, men påverkas mest av om du väljer till kaffepanna eller gasbrännare.
MÅTTEN på samtliga kök 25 Large är desamma: Ihop packat 22 cm i diameter och 10,5 cm högt.
TILLBEHÖR Trangiakök 25 kan kompletteras med kastruller och stekpannor i andra material, fodral, multi-disc och flera andra praktiska tillbehör.
25-21 UL/D (ultralight aluminium / duossal)
Mer information
Specifikationer
| Artikelnr | |
|---|---|
| Vikt (g) | N/A |
| Mått (ihoppackat) | Ø220x105mm |
| Antal pers | 3-4 |
| Vindskydd | UL |
| Kittel yttre | 1.75 L DS |
| Kittel inre | 1.5 L DS |
| Stekpanna (Ø) | Ø220 mm DS |
| Kaffepanna | Nej |
| Tång | Ja |
| Rem | 68 cm |
| Brännare | SB / Spritbrännare, GB / Gasbrännare |
| Bränsle | Sprit, Propan/butan gas |
| Effekt (w) | 1150, 2300 |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Tillverkare och/eller ansvarig enligt GPSR | Trangia AB Alsenvägen 16 83596 Trångsviken Sverige customersupport@trangia.se |
5 recensioner av Trangiakök 25-21 UL/DS
| 5 stjärnor | 100% | |
| 4 stjärnor | 0% | |
| 3 stjärnor | 0% | |
| 2 stjärnor | 0% | |
| 1 stjärna | 0% |
Kundbilder


Trangiakök 25-21 UL/DS








Kunden köpte: Trangia stove 25-21 UL/D - Spirit burner
I had been looking at Duossal pans to enhance my kit but as the pan I was after wasn’t in stock, I treated myself to a full 25 DS instead. After adding a couple of additional Titanium bits to the order & some lovely coloured lids for existing kettles, the order was complete.
The BEST thing about ordering direct from Trangia is ALWAYS the Customer Service. I have been lucky enough to have the same person several times & there is a very warm welcome each time I order, understanding, 100% attention to detail & a sense of customer warmth that I measure all the other companies by.
Having taught CS (as well as CX) in my profession, it’s always very heartening to see this done so well, so consistently & with such apparent ease at Trangia. Only one of the reasons I keep coming back though. The products are world class, robust, timeless & will last a lifetime.
Thanks Trangia.
Kunden köpte: Trangiakök 25-21 UL/D/GB - Gasbrännare
Använder mitt kök med gasbrännare och det fungerar perfekt. Har köpt tillbehör som skärbrädan och kittel. Mycket nöjd.
Kunden köpte: Trangiakök 25-21 UL/D - Spritbrännare
Har använt mitt kök länge. Uppskattar gasbrännare smidigt att reglera värmen och bra effekt. Komplettera med durkslaget.
Kunden köpte: Trangia stove 25-21 UL/D - Spirit burner
One of the best camp cooking investments I have ever made. The stainless cookware was especially attractive. On chilly days I even set this stove up in my backyard to make tea. Be sure to get a Trangia fuel bottle to go with it, everything they make is excellently designed.
Kunden köpte: Trangiakök 25-21 UL/D/GB - Gasbrännare
Kan inte recensera då jag inte har fått mitt kök ännu. Väntar på att det ska komma in till butiken . Ger dock 5 stjärnor för en föredömlig presentation på hemsidan