Trangiakök 25-23 UL/DS
1 399 SEK
Rostfritt på insidan. Tåligt material – jämn värme och enkel rengöring. Stekpanna i Nonstick, kittlar i Duossal.
Beskrivning
TRANGIAKÖK 25 LARGE är vårt större kök, perfekt för 3-4 personer. Alla våra kök i serie 25 innehåller två kittlar i storlek 1.75 och 1.5 liter, en stekpanna, ett vindskydd (övre och nedre del), brännare, handtag och rem. Kaffepanna 0.9 liter ingår beroende på modell, och du kan välja mellan sprit eller gasbrännare. I sortimentet finns flera kompletta kombinationer med olika material på vindskydd och olika kombinationer av material i kastruller och stekpanna.
VIKTEN på det kompletta köket varierar, men påverkas mest av om du väljer till kaffepanna eller gasbrännare.
MÅTTEN på samtliga kök 25 Large är desamma: Ihop packat 22 cm i diameter och 10,5 cm högt.
TILLBEHÖR Trangiakök 25 kan kompletteras med kastruller och stekpannor i andra material, fodral, multi-disc och flera andra praktiska tillbehör.
25-23 UL/D (ultralight aluminium / duossal)
Mer information
Specifikationer
| Artikelnr | |
|---|---|
| Vikt (g) | N/A |
| Mått (ihoppackat) | Ø220x105mm |
| Antal pers | 3-4 |
| Vindskydd | UL |
| Kittel inre | 1.5 L DS |
| Kittel yttre | 1.75 L DS |
| Stekpanna (Ø) | Ø220 mm NS |
| Kaffepanna | Nej |
| Tång | Ja |
| Rem | 68 cm |
| Brännare | SB / Spritbrännare, GB / Gasbrännare |
| Bränsle | Sprit, Propan/butan gas |
| Effekt (w) | 1150, 2300 |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Tillverkare och/eller ansvarig enligt GPSR | Trangia AB Alsenvägen 16 83596 Trångsviken Sverige customersupport@trangia.se |
1 recension av Trangiakök 25-23 UL/DS
| 5 stjärnor | 100% | |
| 4 stjärnor | 0% | |
| 3 stjärnor | 0% | |
| 2 stjärnor | 0% | |
| 1 stjärna | 0% |
Kundbilder

Trangiakök 25-23 UL/DS








Kunden köpte: Trangia stove 25-23 UL/D/GB - Gas burner
Good turnaround time on order. I like the material used in the pans. Worked exactly as expected just like all of the other trangia gear I have bought in the past.
This was bought for a team building exercise for work where I got them to cook their food in the outdoors as part of a wider outdoor day. No instructions needed, everyone just picked it up and started using the gear.
Well done team Trangia!